کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 08 آذر 1400   Monday 29 November 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 شهریور 1400

صفحه خبر: سیاسی

امید مافی‪-‬ روز سینما آمد و رفت در حالیکه سکوت حاکم بر سالن‌های سینما همچنان سوهان بر اعصاب می‌کشد. کرونا که سر و کله‌اش پیدا شد کمتر کسی تصور می‌کرد از هنر هفتم یک مشت افسوس و یک بغل خاکستر محرمانه بر جای بماند و حسرت سال‌های بی‌کرونا که پرده نقره‌ای دلبری می‌کرد و تا انتهای شب اشک‌ها و لبخندها را بر پهنای صورت‌ها می‌نشاند دل‌هایمان را خون کند.
حالا اما حال سینما خوب نیست و صندلی‌های مندرس با غصه‌های الیم دست و پنجه نرم می‌کنند. حالا گیشه مدت هاست با سکوتی سرشار از ناگفته‌ها دست و پنجه نرم می‌کند و زیر سنگینی بغضی هولناک نفس می‌کشد.
کرونا قاتل نااهل سینما کاری کرد که یادمان برود چگونه روزگاری با تخمه‌ها و پاپ کورن‌ها در خاموشی محض اشک‌آلود شده و به خاطر یک سکانس یا حتی یک پلان مه آلود به دلتنگ‌ترین موجودات دنیا بدل می‌شدیم و سر از دره‌های عمیق رخوت درمی آوردیم.
حالا با زخم کاری بر تن به دلواپسی‌های خاتون چشم می‌دوزیم و در خانه‌هایمان سراغ آرتیست‌هایی را می‌گیریم که می‌توانند ما را به پایکوبی درد دعوت کنند و به خلوت کشنده آشیانه‌هایمان پایان دهند.
سینما اما چیز دیگری است و هر چقدر هم که با سریال‌های خانگی همذات پنداری کنیم، باز دلمان برای پیرمردی که با نور سراغمان می‌آمد تا راه را گم نکنیم و روی یک صندلی آکنده از خاطره آرام بگیریم تنگ می‌شود.
پس گریزی نداریم جز آنکه آرزو کنیم این روزهای خالی از اپیزود، زندگی، لبخند و عشق پایان یابند تا دوباره بتوانیم به تیتراژهای کبود چشم بدوزیم و حال پرنده‌ای پریده از قفس را پیدا کنیم.
بی‌هیچ تردید فیلم‌های کیمیایی و مهرجویی و بنی اعتماد و فرهادی و حاتمی کیا روی پرده نقره‌ای تماشایی خواهند بود و در وقت اکران به خمیازه‌های کشدار پایان خواهند داد.
پس سلام به سینما و خاموشی دلربای سالن‌های خاک گرفته‌ای که خیال باران را برای گونه‌هایمان به ارمغان می‌آورند و دریچه‌ای رو به کوچه خوشبخت پیش رویمان می‌گشایند.
فاصله ما و تو زیاد نیست
پس کمی نفس بکش پرده نقره‌ای
نفس‌هایت که ته بگیرند
ما هم دیگر نیستیم در این خسته خانه...


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام